Powłoki ochronne

Wszystkie wyroby produkowane przez nasz zakład są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi.

Blacha cynkowana (BLACHA Z275) - blacha zimnowalcowana z nałożoną obustronnie powłoką cynku ogniowego o wadze nie niższej niż 275 g/m2 i grubości ok. 20 µm. Najczęściej jeszcze pokryta cienką warstwą filtru olejowego dodatkowo zabezpieczającego warstwę cynku przed utlenieniem.
Boki wyrobów po wykrawaniu nie posiadają warstwy cynkowej, ale nie ma to wpływu na ochronę antykorozyjną całego wyrobu.


Cynkowanie galwaniczne (ZN.GALW.)- powłoka cynku galwanicznego o grubości nie niższej niż 8 µm i pasywowana w kolorze żółtym lub srebrnym.
Wyroby pokryte cynkiem o grubości 8 µm przeznaczone są do użytkowania w pomieszczeniach suchych z możliwością okresowego narażenia na warunki atmosferyczne (wilgoć, opady deszczu, śniegu).


Cynkownie ogniowe (ZN.OGN.)- powłoka nanoszona poprzez zanurzanie detalu w stopionym cynku o temp. ok. 450 °C. Otrzymana grubość pokrycia to 80-90 µm, nie mniej niż 55 µm. Grubowarstwowe zabezpieczenie zalecane jest dla wyrobów narażonych na długotrwałe działanie wilgoci, szczególnie elementów używanych w ogrodzie. Na powłokę tą można nakładać dekoracyjne farby przeznaczone dla powierzchni cynkowanych.


Malowanie - (MAL) nałożona zanurzeniowo powłoka z ochronnej farby podkładowej lub nawierzchniowej ftalonowej. Jest to wstępne zabezpieczenie produktów przed korozją.


Malowanie proszkowe (RAL)- polega na nakładaniu (kryciu) farby proszkowej na powłokę metalu. W malowaniu proszkowym stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są nagrzewane, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.


Bez zabezpieczeń - (surowe)-powierzchnie wyrobów niepoddawane zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi.