Obróbka strumieniowo-ścierna (Piaskowanie)

Świadczymy usługi obróbki strumieniowo-ściernej (tzw. Piaskowanie) metali z korozji, zanieczyszczeń czy starych powłok lakierniczych.

Piaskowanie to najlepsza metoda oczyszczania powierzchni która doskonale nadaje się do renowacji felg, elementów maszyn, konstrukcji stalowych jak i oczyszczania powierzchni z zanieczyszczeń przed malowaniem proszkowym bądź na mokro.

Piaskowanie to rodzaj obróbki ściernej polegające na wygładzeniu, czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z dodatkiem drobnego ścierniwa.

Dzięki tej metodzie otrzymujemy powierzchnię czystą, gotową do dalszej obróbki. Metodą piaskowania oczyszcza się także kamień, marmur, klinkier, drewno, itp.

Efekt piaskowania podobny jest do szlifowania papierem ściernym, jednak czyszczona powierzchnia jest o wiele gładsza i nie ma problemów z czyszczeniem i szlifowaniem trudno dostępnych miejsc (rogów, zakrzywień). Po przeprowadzonym procesie piaskowania, zaleca się jak najszybsze zabezpieczenie oczyszczonej powierzchni przed szkodliwym działaniem powietrza.
Występują następujące klasy piaskowania, od najlepszej: SA3, SA2.5, SA2, SA1 oraz „stoczniowe” – SA1.5. Klasa SA3 możliwa jest do uzyskania tylko na nowej blasze.

                             

Piaskujemy następującymi materiałami:


  • Drobnoziarnisty suchy piasek również (piaskowanie w osłonie wodnej)
  • Żużel pomiedziowy POLGRIT
  • Garnet